Kdo je Pavel a jaký je jeho příběh.

Do svých sedmnácti let byl Pavel naprosto zdravý, bezproblémový a veselý kluk. Na to léto roku 2017 měl spoustu plánů. Jedné srpnové noci se však budí s nesnesitelnou bolestí hlavy, ještě zavolá na pomoc tátu a následně upadá do bezvědomí.
V nemocnici odhalená diagnóza je nemilosrdná – spontánní, těžké a život bezprostředně ohrožující krvácení do mozku s nutností okamžité operace. Aby lékaři zvýšili Pavlovu šanci na přežití, nechávají jej po operaci měsíc v umělém spánku, během kterého jeho tělo bojuje s mnoha komplikacemi. Pavlovo probuzení z umělého spánku je probuzením do jiného světa. Mentálně je sice naprosto v pořádku, ale stal se vězněm vlastního nehybného těla. Uplyne další nekonečně dlouhý měsíc, než vůbec naváže první kontakt se svým okolím. Každé mrknutí, gesto, pokus o úsměv i drobný pohyb prstu je významným krůčkem na jeho strastiplné cestě. Pavel je velký bojovník, a tak se odhodlaně vydává na pro něj bolestivou a nekonečně dlouhou cestu rehabilitací. Pro Pavla už nikdy v životě nic nebude jako dřív, po roce od nešťastné příhody je stále plně ochrnutý na celou levou stranu těla, nedokáže dobře artikulovat a velké potíže mu dělá dokonce i polykání. Upoután na invalidní vozík absolvuje kolotoč rehabilitací, ale neztrácí naději. Díky skvělé péči odborníků, své silné vůli a hlavně přítomnosti a obětavé podpory otce dělá Pavel sice malé, ale stálé pokroky.

Pavel se vrátí domů.

Nevyzpytatelný osud si však pro Pavla nachystal další ránu. Po rozvodu rodičů je Pavel se sestrou ve výhradní péči otce.  Ale kvůli tíživé rodinné situaci hrozilo, že přijdou o byt, který se díky organizátorům projektu Domov pro Pavla a Kontu Bariéry podařilo zachránit a Pavel tak může zůstat doma se svým tátou.

Můžu Pavlovi nějak pomoci?

Rodina se kvůli Pavlovu stavu ocitla v nekomfortní finanční situaci, Pavel pobírá důchod a jeho otec dávku na péči o osobu blízkou, což jim neumožňuje hradit nákladné rehabilitace a už vůbec ne tvořit nezbytnou finanční rezervu pro nenadálé situace spojené s Pavlovým stavem.
Od ukončení sbírky u Konta bariéry se občas objevují dotazy, zda je možno i nadále Pavlovi přispět.  Rádi by jsme zde uvedli, že na základě aktivity Pavlova otce zde tato možnost existuje přes nadační fond Život druhým.

CHCI PAVLOVI POMOCI

Před cévní mozkovou příhodou

Po cévní mozkové příhodě